Instructions for How Ukrainian Can Purchase Weapons

This has been making the rounds in social media. I can’t vouch for its accuracy. I also don’t see any specification of which types of guns Ukrainians can buy or any mention of procedures for foreigners.

***

Зараз буде багато тексту. Але він про корисне)))
Враховуючи ситуацію в країні – хто ще не має дома зброї і необхідного запасу необхідного (вибачте за тойвово))) дуже сильно ризикує і перекладає обов*язок захисту свого життя і своїх близьких на чиїсь інші плечі. Міліції, котра моментально втече захищати власні домівки і дітей, армію – котра буде зайнята іншим а не вашими сраками. Кароч – спасениє утопающего..далі ви вкурсі.
Кому треба (бо до мене реально часто звертаються з цим питанням) розпишу шо куди і як. Зброю в нас можна оформити кожному ідіоту)))
Коливання вашого тіла в цьому напрямку мають бути наступні:

1 – Берете в руки ваш військовий (обов*язково), паспорт і топаєте на Коциловскього 30 (коло водоканалу) в психоневрологічний диспансер. Той хто має водійські права вкурсі. Працюють вони з 8 до 17 окрім вихідних. Але реально краще бути в 8 ранку. Далі – черги. Довідка про те що ви не ідіот вартує аж 45 гривень. Спілкування з лікарем наступне – головою бились? Ні. Епілепсія є? Ні. На щось жалієтесь, запаморочення ітд? Ні. Ок наступний.
Оплачуєте на місці. Забираєте або в той самий день після 15 (якщо маєте бажання подивитись на чергу, абож у 8 ранку наступного дня.

2 – Біжете з тою довідкою, паспортом, двома фотографіями 3х4 на Лепкого 8 (збоку універу)
Бажано прийти перед 9 бо в 8:45 вже була черга з 6 людей. Працюють всі ці установи доречі тематично з 9 до 13.
Стоїте в чергі у віконечно реєстрації, оплачуєте 50 гривень, ідете з талончиком в кабінет №2, берете направлення на аналіз крові і ідете в кабінет № 10 (коло реєстратури) Здаєте кров і знову в кабінет 10.
Дивні коливання але не довго. Загалом десь до 40 хвилин все разом. Довідку видають одразу (навіть не перевіривши кров))), це ж Україна, все тримається на чесності, взаємоповазі і 50 гривнях.

3 – Отримавши довідку що ви не наркоман (ось вже три дні як) виходите у подвір*я коло наркодиспансера і йдете у напівпідвальний кабінет направо – на мед огляд. Він обов*язковий, там вам і дадуть необхідну довідку.
При собі треба мати – 85 гривень, 2 фотокартки, паспорт, дві довідки (наркодиспансер і психодиспансер) і знати свою групу крові.
Тут ви встрянете години на півтори-дві как піть дать)
В вас візьмуть кров на цукор (миттєвий тест) в мене цукор, хороший, як книжка пише, дякую))))
Кардіограма, окуліст, отоларінголог і невропатолог. Загалом все забавно і цілком просто)))Десь на рівні – головою бились? Ні? Ну слава богу, бо з сердцем все добре і раз ви мене бачите і повертаєте голову на звук то і чуєте добре)))
Там вам дадуть довідку строком на три роки що ви адекватний і вам можна мати зброю. Перші дві довідки заберуть.
З нею в папочці мігом на Липинського за довідкою про несудимість. Якщо маєте судимість – то в бар обмивати що ви здорові, бо зброю вам не положено.

4 – Довідка про несудимість, рідкісна муть, мєнти можуть самі запит зробити хоч по телефону, але бюрократія дика річ.
Кароч щоб зекономити час – на Липинського 44 видають їх безкоштовно, але роблять то до місяця часу. Треба мати ксерокопії паспорту і коду + заповнити заяву там на місці.
Якщо не хочете чекати місяць якусь муть – вигружаєтесь образу біля БТІ і ідете в 18 кабінет на першому поверсі наліво)
Там добра тьотя робить то саме, але за 100 гривень і 3-5 дні.
Незнаю як ви – я дав 100 грн. Ніж чекати місяць невідомо чого.

5 – Далі звідти несетесь галопом в тир на Промислова 53. Благо там за кутом.
Пояснюєте що робите дозвіл і вам необхідно пройти курси поводження зі зброєю.
Вам видають папірці з правилами які треба вивчити і кажуть коли підійти в дозвільну систему для здачі іспиту по тим трьом папірцям.
Вартує то 150 грн і ви срочно стаєте знавцем поводження з вогнепальною зброєю. На іспиті росказуєте товаришу майору як погано цілити в людину і що загалом не можна запливати за буйкі. Вам одразу дають довідку.

6 – З тими всіма паперами ідете до свого участкового. Я як законослухняна людина свого ніколи в очі не бачив і навіть не знав де він є))) Він відповідно теж) Тож ми були здивовані існуванню один одного. Він повинен написати вам рапорт про те що протипоказань в вас до тримання зброї немає, ви не алкаш і дебошир, і сусіди вас не ненавидять))) Офіційно це безкоштовно. Офіційно вони повинні прийти до вас додому і оглянути умови в яких буде зберігатись зброя ітд.
Ключеве слово тут офіційно. Не будем більше про це))

7 – Як молодая лань несетесь до телефона і замовляєте собі сейф для зброї. В магазинах вони з якогось перепугу коштують від 1800\2400 за одну одиницю зброї і далі. Я пробив хорошу точку по сейфам, прикупив собі з різницею в хмм…ТИСЯЧУ гривень з магазином. Тож кому реально треба – в ПП дам контакт. Звісно якщо ви не конкуруюча фірма чи маньяк вбивця.

8 – Забераєте свою довідку про несудимість, складаєте всі документики до купи і тулите в свій райвідділ в дозвільну систему. Якщо раптом ваш райвідділ чомусь розгромлений і згорівший (робите здивоване обличчя і питаєтесь оточуючих що сталось) і біжете на лепкого в дозвільну обласну. Там теж канає.
Заплатити треба буде дозвільній систему купу папірців. + написати заяви.
До сплати – 139 грн, 39, 36, 18 грн + 50 обов*язкова страхівка. Не питайте що це за суми. Я сам толком не зрозумів))))

Після сплати – зберегаєте всі квитанції (про проходження мед обстежень доречі теж) і чекаєте два тижні. Періодично днів через 10 надзвонюючи в свою дозвільну і питаючись ну де моя зброя, я стрілять хачю.

Ось і все. Ви маєте зброю.
Тепер пару порад особисто від мене якщо знайдеться хтось готовий слухати мої поради.
Не робіть дозвіл лише на гладкоствол. Вписуйте в заяві і гладкоствол і нарізне. В теперішніх реаліях гладкоствол – хороший ударний інструмент, захист для квартири, кота ітд. Якщо-що – з ним не навоюєш, не вийдеш з оточення ітд. Патрони важкі, великі. Коробка в 100 штук 7х62х39 – поміститься на дно рюкзачка, а коробка з сотнею патронів 12 калібру – це і є рюкзак.
А краще нарізної зброє може бути лише…дві нарізні зброї))
Дозвіл на нарізне робиться довше ніж на гладкоствол, тож трохи наберіться терпіння і моліться, щоб не почалось поки в вас нема ружжа)) Ну і активно шукайте ружжо.
Кароче що згадаю – допишу ще.
Кому шо цікаво – питайте в коментах.
ПС – з боєприпасами зараз жопа. Луганський бюджетний завод під окупацією. А РФ нам не буде постачати барнаулські припаси)) Тож є н*юанс. Тому як 12 калібр ви можете намутити дома на колніці.